• Зв'яжіться з нами за тел. 0 800 33 2636 або залиште заявку для отримання косультації

Звільнення по заяві з відкритою датою

Веніамін

New member
Доброго дня. При працевлаштуванні написав заяву про прохання звільнити мене по згоді сторін з відкритою датою та підписом. (На данний час там же працюю) Наскільки правомірна така заява, і чи можу я її відізвати назад? Якщо так, то на яку частину Кодексу про працю в Україні я маю спиратись? І чи потрібно реєструвати звернення у нотаріуса в випадку виникнення спорів в суді, щоб мати доказ, що я не вписував дату звільнення власноруч.
Дякую
 

admin

Administrator
Команда форуму
Доброго вечора. Дякуємо за Ваше запитання!
Така заява не має юридичної сили, оскільки підпис та дата мають бути зазначені безпосередньо заявником (у випадку коли заява не складена на бланку), тобто Вами.
Сам Кодекс законів про працю не містить інформації стосовно цього, однак це зазначено в пункті 3 глави 4 розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5, цитуємо "У документах, складених не на бланку (заяви працівників, доповідні записки, довідки тощо), дата проставляється автором документа нижче підпису".
А отже, заява з відкритою датою не є правомірною і за потреби може бути оскаржена в суді. Шляхом експертизи буде встановлено автора підпису та інші важливі для справи деталі. Звертатись до послуг нотаріуса при цьому не потрібно.
 
Угорі