• Зв'яжіться з нами за тел. 0 800 33 2636 або залиште заявку для отримання косультації

Переваги та недоліки процедури банкрутства фізичної особи

admin

Administrator
Команда форуму
ПЕРЕВАГИ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОЦЕДУРИ БАНКРУТСТВА ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ:

Варто вказати, що більша частина переваг проходження процедури банкрутства фізичних осіб починає проявлятись вже на стадії відкриття провадження у справі, що слідує за прийняттям Заяви про неплатоспроможність, серед таких:

1. Всі питання з кредиторами вирішуються виключно в площині цієї процедури, що в свою чергу, позбавляє Вас від набридливих дзвінків та погроз від колекторських компаній і особистих контактів з кредиторами.

2. Припиняється нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за зобов’язаннями боржника;

3. Вводиться Мораторій (заборона) на задоволення вимог кредиторів, тобто:
  • зупиняється виконання боржником грошових зобов’язань, у тому числі зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;
  • зупиняється стягнення з боржника за виконавчими документами
  • не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань із задоволення вимог;
  • зупиняється перебіг позовної давності щодо вимог до боржника;
  • не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошових зобов’язань боржника.
4. Знімаються попередньо накладені арешти та обмеження на майно заявника (в тому числі на банківські рахунки).

5. Можливість зберегти своє майно (шляхом виключення його з ліквідаційної маси)

6. 100% гарантії збереження єдиного житла боржника, за умови, що воно має загальну площу не більше 60 квадратних метрів або житловою площею не більше 13,65 квадратного метра на кожного члена сім’ї боржника чи житловий будинок загальною площею не більше 120 квадратних метрів та не є предметом забезпечення)

7. Повне погашення або списання заборгованості.

8. Можливість почати життя «з чистого аркушу», залишивши всі кредитні зобов'язання позаду.

НЕДОЛІКИ ПРОХОДЖЕННЯ ПРОЦЕДУРИ БАНКРУТСТВА ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ:

1. Тривалість процедури.

Озираючись на наявну практику, наші клієнти проходять всю процедуру банкрутства через 4 місяців з дня відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Однак, цей строк може бути меншим або більшим, що в свою чергу, залежить від цілої низки факторів, в тому числі і швидкості збирання потрібних документів.

Також не варто забувати про те, що це є судовим процесом, якому властиво затягуватись з причин, незалежних від сторін процесу.

Втім, варто враховувати, що після відкриття провадження у справі вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів, тобто борг перестає рости і штрафні санкції не застосовуються (про що ми вже зазначали вище), а отже, ключовим моментом є збір та подача документів до суду, з чим компанія «Звільнимо» Вам з радістю допоможе.

2. На період процедури банкрутства боржник, на підставі ухвали суду, позбавляється можливість вільного розпорядження (не плутати з користуванням) своїм майном.

3. Може бути встановлена заборона виїзду за кордон, однак на практиці таке обмеження з боку суду не є поширеним і застосовується у виключних випадках.


НЕДОЛІКИ ОПІСЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ВСІЄЇ ПРОЦЕДУРИ ТА ВИЗНАННЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ БАНКРУТОМ (визначені статтею 135 Кодексу України з процедур банкрутства):

1. Протягом п’яти років після визнання фізичної особи банкрутом не може бути відкрито провадження у справі про неплатоспроможність за її заявою, крім випадку, якщо боржник погасив усі борги в повному обсязі у порядку, передбаченому цим Кодексом.

2. Протягом п’яти років після визнання фізичної особи банкрутом така особа зобов’язана перед укладенням договорів позики, кредитних договорів, договорів поруки чи договорів застави письмово повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони таких договорів.

3. Фізична особа не може вважатися такою, яка має бездоганну ділову репутацію, протягом трьох років після визнання її банкрутом.

З вищенаведеного стає зрозумілим, що самі по собі «недоліки» мають тимчасовий характер та не несуть в собі будь-якої загрози.

Як висновок, можна зазначити, що для типового портрету фізичної особи-боржника, який звертається до суду із Заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (сформованого на основі наших клієнтів), сама процедура та її наслідки є виключно позитивними та суттєво не позначається на буденній життєдіяльності.
 
Угорі