• Зв'яжіться з нами за тел. 0 800 33 2636 або залиште заявку для отримання косультації

Задолженность по ипотеке

Добрый день. Подскажите пожалуйста какой есть на сегодняшний день закон пр поводу кредитов, которые не погашены в связи с АТО? Новый закон в связи с военными действиями изучали. а есть ли все ещё действующий закон о временной заморозке начисления процентов и пени начиная с 2014 года?
 

lawyer.zvilnymo.official

Адвокат Форуму
Команда форуму
У відповідності до вимог пункту 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» - військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються. Так, учасники АТО, які мають кредитні зобов’язання перед банками, мають право на встановлені законодавством пільги, а саме: звільнення від сплати відсотків за користування кредитом; звільнення від сплати штрафів/пені за несвоєчасну сплату платежів по кредиту.
Крім того, Законом України № 691-ІХ «Про внесення змін до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами (позиками) у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19», від 16 червня 2020 року.передбачено, що у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19, або/та у тридцятиденний строк після дня завершення дії такого карантину виконання грошового зобов'язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов'язків сплатити на користь кредитодавця (позикодавця) неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.
Отже, лише військовослужбовці та особи, призвані за мобілізацією, мають право на звільнення від сплати процентів. Щодо інших осіб було введено мораторій на нарахування штрафних санкцій за невиконання зобов’язань за кредитними договорами.
 
Угорі